NewsReach.in

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଭାଜପା ର 2021 ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ , ସ୍ଲୋଗାନ ‘ଆଉ ନୁହେଁ ମମତା’ ।

ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗଳାରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ସରକାର ନଅ ବର୍ଷ କ୍ଷମତା ସମ୍ପନ୍ନ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବାସମୟରେ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଦଳ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ବୁଧବାର ଦିନ ‘ଆର ନୋଏ ମମତା’ ନାମକ ଏକ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରି ଲୋକଙ୍କୁ ତ୍ରିନମୁଲ କଂଗ୍ରେସକୁ ହଟାଇବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛି।

ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ରାଜ୍ୟରେ ହାଇ-ଭୋଲଟେଜ୍ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରି, ଯାହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ‘ଆଉ ନୁହେଁ ମମତା’ ଏକ ସମୟରେ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସାଇକ୍ଲୋନ୍ ଆମ୍ଫାନ୍ ଦ୍ୱାରା ଘଟିଥିବା ବିନାଶ ପରେ ଦକ୍ଷିଣ ବଙ୍ଗଳାର ବଡ଼ ଅଂଶ ସ୍ୱାଭାବିକ ଅବସ୍ଥାକୁ ଫେରିନଥିଲା। ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସରକାର ତିନିଗୁଣ ଆହ୍ୱାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି – କୋଭିଡ -19 ର ବିସ୍ତାରର ମୁକାବିଲା, ରାଜ୍ୟକୁ ଫେରୁଥିବା ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୁକାବିଲା ତଥା ସାଇକ୍ଲୋନ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ସାଧାରଣ ଜୀବନ ଏବଂ ଭିତ୍ତିଭୂମି ପୁନରୁଦ୍ଧାର।

ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ବୁଧବାର ଦିନ ଟିଏମସି ଶାସନକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ 57 ସେକେଣ୍ଡର ଭିଡିଓ କ୍ଲିପ୍ ଜାରି କରିଛି ।ବିଜେପିର ଜାତୀୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ତଥା ବଙ୍ଗଳା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା କୈଲାଶ ବିଜୟଭର୍ଗିଆ ବୁଧବାର ଟ୍ୱିଟରରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସରକାର ନଅ ବର୍ଷ କ୍ଷମତା ସମ୍ପନ୍ନ ହେତୁ କୌଣସି ଅଭିନନ୍ଦନ ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଭାଜପା ର 2021 ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ , ସ୍ଲୋଗାନ ‘ଆଉ ନୁହେଁ ମମତା’ । 62

“ନୂଆ ବୋତଲରେ ନଅ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ମଦ, ନଅ ବର୍ଷର କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ଶାସନ ନିରନ୍ତର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଭାବରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି, ମୁକ୍ତିର ପ୍ରତିଶୃତି ପରେ ନଅ ବର୍ଷର ଅତ୍ୟାଚାର, ଲୋକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ଆଦେଶ ଭାଙ୍ଗିବାର ନଅ ବର୍ଷ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମମତା ସରକାର | ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ବଙ୍ଗଳା କାନ୍ଦୁଛି ବୋଲି ବିଜୟଭର୍ଗିଆ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି।

ଦଳର ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ସଦସ୍ୟ ମୁକୁଲ ରୟ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, “ମମତା ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ନିଜର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବିଫଳ କରିଛନ୍ତି। ଭୁଲିଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଯେ ସେ ମଧ୍ୟ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ। ଛଅ ଦିନ ତଳେ ମେଟ୍ରୋ ସହର କୋଲକାତା ରାସ୍ତାରେ ମୌଳିକ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛି। ”

କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବଶ୍ରୀ ଚୌଧୁରୀ ମଧ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ସବୁ ଦିଗରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦଳର ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ୱିଙ୍ଗ୍ ମୁଖ୍ୟ ତଥା ହୁଗଲି ସାଂସଦ ଲକେଟ୍ ଚାଟାର୍ଜୀ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ମମତାଙ୍କ 9 ବର୍ଷର ଦୁର୍ନୀତି 34 ବର୍ଷ ସିପିଏମ୍ ଦୁର୍ନୀତିରେ ଯୋଡି ହୋଇଛି। 2021 ନିର୍ବାଚନରେ, ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଆକାଂକ୍ଷା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି ସରକାର ଆବଶ୍ୟକ। ”

ବିଜେପି ଷ୍ଟେଟ ୟୁନିଟର ଆଇଟି ସେଲ୍ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଉଜୱାଲ ପ୍ୟାରୀକ୍ ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ମମତା ରିପୋର୍ଟ କାର୍ଡ: ସାଇକ୍ଲୋନ୍ ଆମ୍ଫାନ୍ – ବିଫଳ, କୋଭିଡ୍ -19 – ବିଫଳ, ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକ – ବିଫଳ, ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ ରାସନ – ବିଫଳ, ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା – ବିଫଳ, ଅନୁପ୍ରବେଶ – ବିଫଳ… ତାଲିକା ଲମ୍ବା… ”

ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ଏକ “ଚାର୍ଜସିଟ୍” ପ୍ରକାଶ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ତୃଣମୁଲ କଂଗ୍ରେସ କହିଛି ଯେ ବିଜେପି ଅତ୍ୟଧିକ ନିମ୍ନମାନର ରାଜନୀତି କରୁଛି ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଭାଜପା ର 2021 ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ , ସ୍ଲୋଗାନ ‘ଆଉ ନୁହେଁ ମମତା’ । 63
“ରାଜ୍ୟର ବଡ଼ ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ସେମାନେ କିପରି ରାଜନୈତିକ ଅଭିଯାନରେ ଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି ତାହା ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ। ରାଜ୍ୟକୁ ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ କରିବାର ସମୟ ଆସିଛି। ବଙ୍ଗଳା ଏପରି ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର କେବେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ନାହିଁ। ସମସ୍ତେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ ଏହିପରି ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ମୁକାବିଲା କରିବା ଉଚିତ୍ | ରାଜନୈତିକ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ବହୁତ ସମୟ ବାକି ଅଛି ବୋଲି ଟିଏମସି ସଚିବ ତଥା ରାଜ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ପାର୍ଥ ଚାଟାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସର ଲୋକସଭା ନେତା ଅଧୀରର ରଂଜନ ଚୌଧୁରୀ, ଯିଏକି ବଙ୍ଗଳାର ବେରହମପୁରର ସାଂସଦ ଏବଂ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ମାର୍କ୍ସବାଦୀ) ମଧ୍ୟ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସରକାରଙ୍କୁ କୋଭିଡ -19 ଏବଂ ସାଇକ୍ଲୋନନ୍ ଆମ୍ଫାନକୁ ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ବିଫଳହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ANS :-

Related posts